To, co określiliśmy jako zasięg klastrów, odnotowuje się, identyfikując punkt, pod względem stopnia oddzielenia kontaktu od dowolnego podmiotu, na którym prawdopodobieństwo, że kontakt jest palaczem, nie jest już związane z tym, czy podmiot jest palacz. Istnieją trzy wyjaśnienia dotyczące grupowania. Po pierwsze, osoby badane mogą kojarzyć się z kontaktami o podobnych zachowaniach związanych z paleniem (homofilia) 21. Po drugie, osoby i ich kontakty mogą mieć wspólne, nieobserwowane, jednoczesne ekspozycje, które powodują, że ich zachowanie związane z paleniem jest kowadłem (zakłóceniem). Po trzecie, kontakty mogą wpływać na tematy (indukcja). Wyróżnianie indukcji z homofili jest łatwiejsze, gdy informacje o długościach na temat więzi i cech ludzi (np. Zachowania związane z paleniem) są jednocześnie dostępne.
Dlatego określiliśmy modele logistyki regresji podłużnej, w których status palenia (brak papierosów w porównaniu z .1 papierosa dziennie) w danym punkcie czasowym (t + 1) był funkcją atrybutów takich jak wiek, płeć, poziom wykształcenia , palenie tytoniu w poprzednim punkcie czasowym (t), a co najważniejsze, palenie tytoniu jego kontaktów w czasach t i t + 1.22 Użyliśmy uogólnionych równań szacunkowych, aby uwzględnić wielokrotne obserwacje tego samego przedmiotu przez badania i Pary kontaktu z podmiotem. 23 Przyjęliśmy niezależną roboczą strukturę korelacji dla błędów klastrowych.23,24
Użycie opóźnionej zmiennej zależnej (opóźnionej w stosunku do poprzedniego badania) wyeliminowało szeregową korelację błędów (ocenianą za pomocą testu mnożnika Lagrange25), a także pomogło w kontrolowaniu genetycznego wyposażenia osoby i wszelkiej wewnętrznej, stabilnej predylekcji do palenia. Wykorzystanie opóźnionej zmiennej niezależnej dla stanu palenia tytoniu pomogło w wyjaśnieniu homofili22. Kluczową zmienną będącą przedmiotem zainteresowania było zachowanie palące osoby kontaktowej w czasie t + 1. Nie znaleźliśmy statystycznie istotnej różnicy między procesami rzucania palenia i inicjacją u osób uzależnionych od zaprzestania palenia lub inicjacji wśród ich kontaktów; w związku z tym nasze modele oceniały zgodność zmian w zachowaniach związanych z paleniem (tj. kontakt rozpoczyna się od palenia, a podmiot zaczyna, lub kontakt przestaje palić, a podmiot przestaje). Ponieważ w naszym okresie czasu dominowało zaprzestanie, określamy nasze wyniki w kategoriach zaprzestania.
Oszacowaliśmy te modele w różnych typach par kontaktowych. Oceniliśmy możliwość, że niezauważalne ekspozycje wyjaśniły skojarzenia, badając, w jaki sposób rodzaj lub kierunek związku między podmiotem a kontaktem wpłynął na związek między zachowaniem palącym podmiotu i kontaktu oraz poprzez analizę roli odległości geograficznej między podmiotami i ich kontaktami. .
Wyliczyliśmy 95% przedziały ufności, symulując pierwszą różnicę we współcześnie palącym się styku kontaktu (zmieniając się z 0 na 1) i stosując 1000 losowo wybranych zestawów oszacowań z macierzy kowariancji współczynników i przyjmując wartości średnie dla wszystkich pozostałych zmiennych. 26 Wszystkie testy dwugłowy.
Wyniki
Analiza sieci
Rysunek 1. Rysunek 1. Część sieci społecznościowej z badania Framingham Heart, z informacją o paleniu w 1971 i 2000 roku
[przypisy: skierowanie do pracowni diagnostycznej, nerw okoruchowy, nerw bloczkowy ]
Comments are closed.
Powiązane tematy z artykułem: nerw bloczkowy nerw okoruchowy skierowanie do pracowni diagnostycznej
jak byłam ostatnio na wakacjach to strasznie bolał mnei brzuch
[..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: suplementy diety[…]
z wyrostkiem nie ma żartów
[..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: depilacja woskiem kielce[…]
Trzeba sie badac i tyle